Pytania i odpowiedzi

 

Jak dobrać biustonosz? - krok po kroku

Podstawą jest wykonanie pomiarów – obwodu pod biustem oraz obwodu w biuście. Dlatego przydatna będzie klasyczna taśma krawiecka.

  • Rozmiar pod biustem

Pomiar obwodu pod biustem powinien odbywać się na gołą skórę, ale możesz założyć miękki biustonosz – bez żadnego wypełnienia i zmierzyć wówczas obwód biustonosza.

Stań prosto i weź wdech. Taśmę krawiecką przeciągnij wokół klatki piersiowej i zaciśnij – tak, aby nie było żadnych luzów. Sprawdź wynik, a następnie odejmij od niego 5 cm (to konieczne, ponieważ w trakcie użytkowania dochodzi do rozciągnięcia stanika). Jeżeli uzyskana liczba nie jest pełna, wówczas zaokrąglij do niższej wartości.

  • Pomiar obwodu w biuście (rozmiar miseczki)

Sposób dokonywania pomiaru obwodu w biuście uzależniony jest od wielkości piersi — szczególnie ważne będzie określenie rozmiaru miseczki.

W przypadku średniego i dużego biustu należy lekko pochylić się w przód, co pozwoli uzyskać miarodajne (a nie zawyżone) wyniki. Taśmę krawiecką przeciągnij w najszerszym miejscu (w okolicach brodawek sutkowych). Miarka także powinna być nieco napięta.

Znajdź swój rozmiar w tabeli rozmiarów od danego producenta, którego chcesz kupić biustonosz. (tabele producentów są na danej aukcji)

 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl